Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

System Identyfikacji Wizualnej

System Identyfikacji Wizualnej AKŻ to zespół reguł oraz konsekwentnie zaprojektowanych wzorców, które mają utrwalać pożądane opinie na temat naszego klubu. Sposób, w jaki Akademicki Klub Żeglarski jest postrzegany na zewnątrz oraz przez pracowników i studentów bezpośrednio oddziałuje na szeroko pojętą świadomość społeczną. Tworzenie spójnego wizerunku nie tylko pomaga wyróżnić się na tle innych organizacji studenckich, ale też przekonać potencjalnych studentów do związania się z uczelnią.

Logo Akademickiego Klubu Żeglarskiego AGH

Znak graficzny AKŻ posiada cztery wersje podstawowe: wersję wielobarwną, wersję w odcieniach szarości oraz dwie wersje jednobarwne – pozytywową i negatywową.

W wersji wielobarwnej pojawiają się barwy klubu: dwa odcienie niebieskiego. Wersja w odcieniach szarości zawiera dwie barwy: popielaty i ciemny szary. Jednobarwne wersje znaków oraz wersja znaku w odcieniach szarości należy stosować w przypadku, gdy znak graficzny jest umieszczany na tle innym niż białe. Wersje jednobarwne są również używane w sytuacji, gdy w druku istnieje konieczność ograniczenia liczby barw.