RADIOOPERATOR SRC RYA

KURS RADIOOPERATORA SRC RYA

22.01.2023

Kurs SRC (Short Range Certificate) to szkolenie przewidziane dla osób, które chcą nauczyć się praktycznej obsługi radia UKF z przystawką DSC oraz zasad i procedur obowiązujących w morskiej korespondencji.

Wiele krajów wymaga, aby na jachtach morskich przynajmniej jedna osoba posiadała uprawnienia do obsługi urządzeń radiowych. Jeżeli w przyszłości planujesz samodzielny czarter jachtu lub chcesz żeglować jako wykwalifikowany załogant, to szkolenie jest przewidziane właśnie dla Ciebie.

Szkolenie jest przeprowadzane w małych grupach 6-12 osób i trwa ok. 7 godzin. Standardowo szkolenie trwa jeden dzień i zakończone jest egzaminem w systemie RYA (brytyjskiej organizacji żeglarskiej). Na kursie będziesz ćwiczył umiejętności na profesjonalnych symulatorach (prawdziwe UKF-ki dostosowane do symulowania rzeczywistych warunków – umożliwiają np. próbne wysłanie wezwania o pomoc za pomocą DSC.

No i najważniejsze – czyli praktyka. Na naszym kursie zapoznasz się z popularnymi radiotelefonami morskimi firm ICOM i Raymarine. Dzięki stworzonym zestawom szkoleniowym, możemy zasymulować prawdziwą rozmowę lub nadać wywołanie DSC tak jak w rzeczywistości. Po naszym kursie telefon VHF nie będzie już dla Ciebie czymś nieznanym i nie będziesz bał się go używać. Świadectwo jest wydawane przez RYA, wysyłane bezpośrednio z Anglii i honorowane na całym świecie (również w Polsce).

Radiooperator SRC jest uprawniony do wykonywania obowiązków radiowych w obszarze morza A1 na statkach nie podlegających Konwencji SOLAS (Safety of Life at Sea), wyposażonym w urządzenia GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System).

SZCZEGÓŁY:

  • Termin: 22.01.2023 o godzinie 0900

KOSZT:

  • 450 zł (100zł zaliczki na konto, 350zł gotówką na miejscu)

OPŁATA OBEJMUJE:

  • szkolenie teoretyczne
  • szkolenie praktyczne obsługi radiotelefonu i ćwiczenie procedur
  • podręcznik SRC RYA nr G31 (od 2014 roku obligatoryjny dla każdego uczestnika)
  • pomoc w przygotowaniu do egzaminu (również formalności)

OPŁATA NIE OBEJMUJE:

  • opłaty egzaminacyjnej i wydania świadectwa * – 60 GBP (funtów). Istnieje możliwość płatności w złotówkach wg kursu kantorowego.

*Prosimy o przyniesienie zdjęcia w wymiarach 3,5×4,5cm, które będzie wykorzystane na dokumencie.

Dodatkowy kurs RYA First Aid

Dodatkowo przy kursie SRC istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy RYA First Aid. Kurs zacznie się w sobotę 21.01.2023 o godzinie 0900.

RYA First Aid to jednodniowy kurs pierwszej pomocy dla żeglarzy autoryzowany przez Brytyjską Royal Yachting Association. Po kursie będziesz wiedział jak poradzić sobie z podstawowymi problemami medycznymi które mogą spotakć cię na morzu. Dowiesz się co zrobić między innymi gdy jeden z członków załogi straci przytomność, złamie rękę, poważnie się poparzy lub wpadnie do zimnej wody. Kurs spełnia wymagania brytyjskiego urzędu morskiego MCA oraz organizacji HSE (Health and Safety Executive). Cena kursu to 450zł, a dla osób biorących udział w kursie SRC odbywającym się w niedzielę 400zł.

[Link do zapisów: KLIK]

Formularz Rejestracyjny: